fbpx

Doğadan gelen mucize: Termal Suyun Vücuda  faydaları neler?

Termal suların kaynağından gelen minarelleri bize sağlayan, şifa kaynağı olan termal sular bir çok hastalığa iyi gelerek, rahatsızlıkların etkisini aza indirgiyor.

Termal suların kaynağından gelen minarelleri bize sağlayarak, bir çok hastalıkların sebep olduğu rahatsızlıkları iyileştirmeye sağlıyor. Farklı özelliklere sahip termal sular, farklı hastalıklara da şifa niteliğinde etki sağlıyor. Sıcacık suyu ile kışın içinizi ısıtırken bedensel ve ruhsal yorgunluğunuza da oldukça iyi geliyor.

Termal Suların Faydaları Neler?

Termal Su’lar özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında herkesin uğrak noktası olmalı. Sağlığa son derece faydası olan bu mineralli sulara, sağlıklı bedenlerin bile ihtiyacı var.

Termal Sulardan etkili bir sonuç almak istiyorsanız, Armas Termal’ği sık sık ziyaret etmenizi öneririz.

Termalin faydaları saymakla bitmez fakat içerisinde bulundurduğu güçlü mineraller termal suyu özel kılan özelliktir. Termal suyun içerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde, cilt ile temasında vücut tarafında kolayca emiliyor. Bu özelliğiyle zengin mineralli termal sular bizlere şifa kaynağı oluyor.

 Termal Su: Metabolizmayı düzenler ve hızlandırır.

Metabolizmanın yavaşlaması, bedensel olarak olumsuz hissettiren ve şikayet edilen bir durumdur.. Şifalı termal suyun içerisinde geçirilen zaman sayesinde insan metabolizmasında hızlanma görülüyor.

Hazımsızlık problemi yaşayan insanlara da kaplıca suyu iyi gelmekte. Ayrıca, kaplıca suyunun içerisinde yapılan egzersizler ile insan metabolizması daha da hızlan.

Termal Su: Romatizma ağrılarını hafifletir ve iyileştirir.

Romatizma ağrıları, insanların gündelik hayatını olumsuz bir şekilde etkiliyor. Kaplıca suları sayesinde, romatizma ağrıları kişilerde rahatlama hissi oluşturur.

Sıcak suyun içinde bulundurduğu minerallar ile sorunlu olan bölgedeki ağrıların şiddeti azalır. Kaplıca suyu, eklem ağrıları ya da bel ağrılarına da iyi geliyor.

Termal Su: Cildinizi yeniler ve cilt problemlerinizi azaltır.

Alerji ve egzama gibi hem beden hem de ruh sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen cilt hastalıkları, termal sular ile iyileşiyor. Minerallerin cilde işlediği sırada, cildin sorunlu bölge veya bölgelerinde oluşan kaşıntı hissi, termal su tedavisinden sonra alerji bölgelerinin iyileştiğine işaret eder.

Gerginlik ve stresi azaltarak bedeninizde sakinleştirici bir etki uyandırır. Aynı zamanda ruhunuza da iyi gelir.

Termal suyun vücudunuza fizyolojik olduğu kadar psikolojik yararları oldukça fazla. Termal sular rahatlatma özelliği ile, özellikle stresli ve yoğun tempolu günlerde termal su sıcaklığında geçirilen vakitlerde bedenin ve ruhun gevşemesine yardımcı olacak. Vücutta bulunan şişkinlerin giderilmesini sağlayan termal sular her açıdan tam anlamıyla bir terapi gibidir.

DOĞADAN GELEN MUCİZE ARMAS TERMAL’DE

Armas Termal yüksek mineralli, yüksek sıcaklıklı şifalı su içerir. Romatizmal ve ortopedik hastalar termal suyumuzu bir tedavi yöntemi olarak görmekte ve sık sık otelimize misafir olmaktadır. Sıcak ve zengin mineralli termal suyumuz içme kürleriyle haklı bir üne sahiptir.